České scifi fórum a archiv
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 TEORIE RELATIVITY

Goto down 
4 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Exspert
Aktivní Uživatel
Aktivní Uživatel
Exspert


Film : Alien
Seriál : SG,ST
Home Planet : Nexus
Rasa : Širokospektrální Humanoid svého druhu
Reputace : 20

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyFri Aug 20, 2010 1:37 pm

Obecná teorie relativity je základní fyzikální teorie gravitace. Popisuje elektrodynamiku a šíření světla v inerciálních vztažných soustavách a opravuje nepřesnosti Newtonovy mechaniky při vysokých rychlostech.Předpokládá, že libovolný objekt s vlastní hmotností zakřivuje „prostor“, ve kterém se nachází, a toto zakřivení se projevuje jako gravitace. Abychom pochopili tuto rovnost, není dobré uvažovat, že by gravitace způsobovala nebo byla způsobována zakřivením časoprostoru, ale spíše, že gravitace je zakřivení časoprostoru. Teorie od svého formulování v roce 1915 dodnes přežila všechny experimenty pokoušející se o její vyvrácení.
No a já si osobně myslím,že ten chlapík,tedy Einstein móc dobře věděl vo co go a kdyby tu byl do dnes,tak jsme už dávno tam,kde se nedostaneme ještě pěkně dlouho!Jedině,že by se narodil někdo se stejně geniálními výjevy....




Návrat nahoru Goto down
Scavenger
Newbie
Newbie
Scavenger


Vyznamenání : Elite combine
Home Planet : Omikron Persei 12
Rasa : Combine
Reputace : 1

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyFri Aug 20, 2010 9:16 pm

Tak jsem na to koukl Shocked jako to je všechno o gravitaci? zajímavé Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Coconut
Správce labyrintu
Správce labyrintu
Coconut


Vyznamenání : Umělec
Film : The Thing (1982)
Seriál : Red Dwarf
Home Planet : Pluto
Rasa : Humanoid
Reputace : 12

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyWed Sep 15, 2010 8:24 pm

Ano, teorie relativity se zabývá gravitací. Např. se zjistilo, že čas ubíhá v silné gravitaci pomaleji než ve slabé...
Návrat nahoru Goto down
Exspert
Aktivní Uživatel
Aktivní Uživatel
Exspert


Film : Alien
Seriál : SG,ST
Home Planet : Nexus
Rasa : Širokospektrální Humanoid svého druhu
Reputace : 20

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyWed Sep 15, 2010 9:51 pm

A o tom jsem chtěla taky mluvit,mě taky zajímalo,jak je to s tím časem a všechno kolem dokola.Páč on zcela jistě věděl co se s tím dá dělat...
Návrat nahoru Goto down
Coconut
Správce labyrintu
Správce labyrintu
Coconut


Vyznamenání : Umělec
Film : The Thing (1982)
Seriál : Red Dwarf
Home Planet : Pluto
Rasa : Humanoid
Reputace : 12

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyWed Sep 15, 2010 10:15 pm

co se dá dělat s čím? Very Happy

on byl nějakej problém s časem?
Návrat nahoru Goto down
Exspert
Aktivní Uživatel
Aktivní Uživatel
Exspert


Film : Alien
Seriál : SG,ST
Home Planet : Nexus
Rasa : Širokospektrální Humanoid svého druhu
Reputace : 20

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyWed Sep 15, 2010 10:38 pm

No,myslela jsem Einsteina,né?A s časem rozhodně problém nebyl a není...
Návrat nahoru Goto down
Coconut
Správce labyrintu
Správce labyrintu
Coconut


Vyznamenání : Umělec
Film : The Thing (1982)
Seriál : Red Dwarf
Home Planet : Pluto
Rasa : Humanoid
Reputace : 12

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyWed Sep 15, 2010 10:59 pm

Jak si myslela?

"Páč on zcela jistě věděl co se s tím dá dělat..."

A já vim kdo vymyslel teorii relativity :-D
Návrat nahoru Goto down
Exspert
Aktivní Uživatel
Aktivní Uživatel
Exspert


Film : Alien
Seriál : SG,ST
Home Planet : Nexus
Rasa : Širokospektrální Humanoid svého druhu
Reputace : 20

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyThu Sep 16, 2010 1:14 am

Ježiši,teď né,páč se nemůžu na nic soustředit....Povykládej mi o tom,hm...Budu hezky poslouchat,hm.... Very Happy Wink
Návrat nahoru Goto down
Exspert
Aktivní Uživatel
Aktivní Uživatel
Exspert


Film : Alien
Seriál : SG,ST
Home Planet : Nexus
Rasa : Širokospektrální Humanoid svého druhu
Reputace : 20

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyThu Sep 16, 2010 9:34 am

Cocoušku,abych tady nešíříla zmatky.Toto téma mě zajímá a chtěla bych se dozvědět více,To co je v enciklopediích jsem přečetla a na internetu se většinou dohledala té samé odpovědi-samozřejmě.Našla jsem i nějaké vědecké stránky,kde je trošku více rozpitvána,ale mám v tom pořád trošku hokej a myslela jsem,že se tu najde někdo,kdo vysvětlí více a rozebere to do nějakého detailu,třeba.Tohle si pamatuji,ale chci slyšet i názory jiných....Děkuji
Návrat nahoru Goto down
Coconut
Správce labyrintu
Správce labyrintu
Coconut


Vyznamenání : Umělec
Film : The Thing (1982)
Seriál : Red Dwarf
Home Planet : Pluto
Rasa : Humanoid
Reputace : 12

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyThu Sep 16, 2010 9:48 am

Je to teorie takže mít na ni názor je těžký když už je z větší části potvrzená. Zkrátka je pravdivá. Teorie relativity neboli E = m . c2 je vzoreček pro výpočet energie objektu. Energie rovná se hmotnost krát rychlost světla na druhou.

Rovnice nám udává kolik je možné získat z tělesa energie. Tohle je speciální teorie relativity

Obecná teorie relativity se zabývá gravitací. Tohle tvrdí teorie relativity, že každé těleso vytváří kolem sebe jako by jámu, která je úměrně velká její hmotnosti. V případě černé díry je prohlubeň nekonečná.

TEORIE RELATIVITY  Spacetime_curvature
Návrat nahoru Goto down
Exspert
Aktivní Uživatel
Aktivní Uživatel
Exspert


Film : Alien
Seriál : SG,ST
Home Planet : Nexus
Rasa : Širokospektrální Humanoid svého druhu
Reputace : 20

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyThu Sep 16, 2010 11:12 am

Právě,ale hlodá to ve mě...Krásně jsi to napsal i když o tomhle defakto vím,Vzoreček k výpočtu jsem taky luštila i když pro mě je to větší neznámá,než pro tebe.Ale právě jsou to teorie i s těmi krásnými obrázky a působivým videem.Chtěla bych to vidět na vlastní oči-tu funkčnost.
Návrat nahoru Goto down
Coconut
Správce labyrintu
Správce labyrintu
Coconut


Vyznamenání : Umělec
Film : The Thing (1982)
Seriál : Red Dwarf
Home Planet : Pluto
Rasa : Humanoid
Reputace : 12

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyThu Sep 16, 2010 12:11 pm

Funkčnost můžeš pozorovat když je nějaká hvězda schovaná za sluncem tak je možný ji vidět dvakrát, protože světlo se zakřiví a je vidět jak nahoře tak dole a je to vlastně ten samej objekt
Návrat nahoru Goto down
Exspert
Aktivní Uživatel
Aktivní Uživatel
Exspert


Film : Alien
Seriál : SG,ST
Home Planet : Nexus
Rasa : Širokospektrální Humanoid svého druhu
Reputace : 20

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyThu Sep 16, 2010 12:19 pm

Hm,jsem hrozná,co?Furt chi něco vědět...Ale,když ty to tak hezky vysvětluješ. scratch Pouhým okem?Spíš z hvězdárny,né? scratch
Návrat nahoru Goto down
Coconut
Správce labyrintu
Správce labyrintu
Coconut


Vyznamenání : Umělec
Film : The Thing (1982)
Seriál : Red Dwarf
Home Planet : Pluto
Rasa : Humanoid
Reputace : 12

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyThu Sep 16, 2010 12:50 pm

Já sem neřekl pouhým okem ale pozorovat to se dá i dalekohledem Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Exspert
Aktivní Uživatel
Aktivní Uživatel
Exspert


Film : Alien
Seriál : SG,ST
Home Planet : Nexus
Rasa : Širokospektrální Humanoid svého druhu
Reputace : 20

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyThu Sep 16, 2010 12:59 pm

Jasně,to já hrozně ráda koukám po obloze,zajdu na hvězdárnu,tam se dozvím snad ještě něco navíc.Díky ti a čau,páč musím jít makat,chlapi naložili-musím odvézt... Very Happy Wink
Návrat nahoru Goto down
Khanos
V.I.P.
V.I.P.
Khanos


Home Planet : Jiná dimenze
Rasa : Mutant
Reputace : 16

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyThu Sep 16, 2010 6:31 pm

Teorie relativity se dá v podstatě považovat za vyvrácenou. Nebo...minimálně nepřesnou. V důležitých oblastech si odporuje s kvantovou mechanikou, tudíž není univerzálně aplikovatelná. A gravitace přece působí univerzálně.
Není odpovědí na otázky o vesmíru, ale je pouze dalším schůdkem na cestě poznání našeho univerza. Části teorie relativity platí, ale teorie celá prostě ne. Představte si to jako Rimmera :-). Jak se sám popsal, je disciplinovaný, pořádný, ambiciózní, ale všechno dohromady to nefunguje.
Další teorie, která se již několik let tlačí na místo obývané Relativitou je M Teorie. Těžko říct, jak dlouho se bude považovat za pravdivou než ji vyvrátí jiná, podobně revoluční teorie. Nebo, třeba je M teorie TO. To pravé. Uvidíme časem.
Návrat nahoru Goto down
Exspert
Aktivní Uživatel
Aktivní Uživatel
Exspert


Film : Alien
Seriál : SG,ST
Home Planet : Nexus
Rasa : Širokospektrální Humanoid svého druhu
Reputace : 20

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyThu Sep 16, 2010 9:00 pm

Myslíš tu teorii strun atd.?No,abych pravdu řekla,mám v tom trošku hokej.Snažím se něco vypátrat,ale vždy se dozvím jen to podstatné,co je dáno a omíláno pořád dokolečka.Chtěla jsem vědět více...Vesmír je neprobádaný a bůh ví,na co ještě vědci přijdou.Vždycky se najde někdo,kdo zpochybní to,co se jiný snažil prosadit.
Návrat nahoru Goto down
Khanos
V.I.P.
V.I.P.
Khanos


Home Planet : Jiná dimenze
Rasa : Mutant
Reputace : 16

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyThu Sep 16, 2010 9:36 pm

No, je to, zjednodušeně řečeno, upravená teorie strun, ano.

Není to o tom vyvrátit nebo zpochybnit, co řekne někdo jiný, je to o pozvolném zkoumání věcí kolem nás. Nikdy se nemůže stát, že by někdo objevil vše, vždycky tu bude někdo, kdo výzkum posune dál. A to je teorie strun a M teorie. Každá se zaměřila na to, v čem se předchozí teorie nedala použít.
Evoluce přátelé, evoluce.
Návrat nahoru Goto down
Coconut
Správce labyrintu
Správce labyrintu
Coconut


Vyznamenání : Umělec
Film : The Thing (1982)
Seriál : Red Dwarf
Home Planet : Pluto
Rasa : Humanoid
Reputace : 12

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyThu Sep 16, 2010 10:06 pm

Doufám, že už na to přijdou

Mimochodem v roce 2015 má doletět sonda k Plutu a pořídit první fotky ve vysokém rozlišení takže konečně uvidíme co je na Plutu
Návrat nahoru Goto down
Khanos
V.I.P.
V.I.P.
Khanos


Home Planet : Jiná dimenze
Rasa : Mutant
Reputace : 16

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyThu Sep 16, 2010 10:09 pm

Tak to je blbý....

Tři roky po konci světa je nám to k ničemu :-D
Návrat nahoru Goto down
Exspert
Aktivní Uživatel
Aktivní Uživatel
Exspert


Film : Alien
Seriál : SG,ST
Home Planet : Nexus
Rasa : Širokospektrální Humanoid svého druhu
Reputace : 20

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyThu Sep 16, 2010 10:33 pm

Konec světa nebude!Je to blábol! Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Khanos
V.I.P.
V.I.P.
Khanos


Home Planet : Jiná dimenze
Rasa : Mutant
Reputace : 16

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyFri Sep 17, 2010 12:53 am

Konec světa bude. Blábol je tvrdit opak....!!! :-)
Návrat nahoru Goto down
Coconut
Správce labyrintu
Správce labyrintu
Coconut


Vyznamenání : Umělec
Film : The Thing (1982)
Seriál : Red Dwarf
Home Planet : Pluto
Rasa : Humanoid
Reputace : 12

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyFri Sep 17, 2010 10:35 am

Žádný konec světa nebude. Mimochodem víte, že výpočet mayského kalendáře je založen na roku narození Krista? A nedávno se zjistilo, že Kristus se možná narodil už o 3 roky dříve a to by znamenalo, že konec měl už dávno nastat a nic se nestalo
Návrat nahoru Goto down
Exspert
Aktivní Uživatel
Aktivní Uživatel
Exspert


Film : Alien
Seriál : SG,ST
Home Planet : Nexus
Rasa : Širokospektrální Humanoid svého druhu
Reputace : 20

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyFri Sep 17, 2010 11:06 am

Tak,Mayskému kalendáři docela věřím,ale pověrám,ne!Ano,konec světa bude,ale ne v roce 2012,ale o mnoho miliónů let později,toho my se nedožijeme,ani generace po nás.Vlastně,konec světa už dávno nastal a kupodivu to sedí.Viz.str.č.1.Ale v podobě 4 apokalyptických jezdců...
Návrat nahoru Goto down
Khanos
V.I.P.
V.I.P.
Khanos


Home Planet : Jiná dimenze
Rasa : Mutant
Reputace : 16

TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  EmptyFri Sep 17, 2010 2:27 pm

Můj předpoklad konce světa nevychází tak úplně ze slavného mayského kalendáře. Datum 2012 se mi prostě líbí, no. Ale ne, teď vážně, konec světa, nebo aspoň lidské společnosti se blíží. I kdyby nebyl 2012, dlouho na něj čekat nebudeme. Je nás stále víc, údajně už k sedmi miliardám. Nesnášíme se čím dál víc, technologie jdou mílovými kroky kupředu, ale lidské svědomí ne. Když si to dáte všechno dohromady, buď vám výjde konec světa, nebo guláš. V případě druhé odpovědi se jděte nechat zkontrolovat ke cvokařovi (...ale předtím mi pošlete ochutnávku toho guláše).
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





TEORIE RELATIVITY  Empty
PříspěvekPředmět: Re: TEORIE RELATIVITY    TEORIE RELATIVITY  Empty

Návrat nahoru Goto down
 
TEORIE RELATIVITY
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
České scifi fórum a archiv :: Ostatní témata :: Věda a technologie-
Přejdi na: