České scifi fórum a archiv
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Nejlepší Sci-fi všech dob

Goto down 
+5
Darth Gryat
lucius
hard tomy
Derk Yall
Coconut
9 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3
AutorZpráva
Xavier
V.I.P.
V.I.P.
Xavier


Reputace : 3

Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nejlepší Sci-fi všech dob   Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 EmptySat Nov 15, 2008 2:25 pm

Tak vesmírná odysea je jistě perfektní a to že ve filmu sou efekty jaký sou je hold tim že je to starý. Přesto můj názor je ten že většina filmů jen kopíruje jiný filmy popř. jde o zfilmovano knihu. (pravda VO sena točila zároveň s tim jak byla vydaná kniha ale to je víjimka.)
Návrat nahoru Goto down
Derk Yall
Advanced Member
Advanced Member
Derk Yall


Rasa : Člověk..očividně, počkejte podívám se....aha ještě k tomu samec.
Reputace : 3

Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nejlepší Sci-fi všech dob   Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 EmptySat Nov 15, 2008 2:32 pm

Takže všechny filmy jsou neoriginální, když zajdeme do extrému. Jelikož v každém filmu byly lidé, to je neoriginální jsou v každém. V každém je zápletka, jak neoriginální to může být jen v tom prvním!

V každým filmu je světlo, den noc, sakra to je ale neoriginální. To už bylo v tom prvním.

Tohleto je extrémní případ té vaší neoriginality. :bounce:
Návrat nahoru Goto down
Xavier
V.I.P.
V.I.P.
Xavier


Reputace : 3

Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nejlepší Sci-fi všech dob   Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 EmptySat Nov 15, 2008 2:37 pm

Dobrá nechoďme do extrému. Ale film podle knihy bývá pravda někdy až moc originální a bývá to na škodu. A co se týče zápletky tak se dost často objevují filmy někdo útočí na zemi země se musí bránit a svým odhodláním a neskonale horší technikou překoná velmi vyspělé emzáky. Promiň ale filmů s opravdu novou a originální zápletkou sem poslední dobou moc neviděl. Možná je nehledam dostatečně aktivně ale příjde mi že je něco už jen variace na 100x jinak.
Návrat nahoru Goto down
Coconut
Správce labyrintu
Správce labyrintu
Coconut


Vyznamenání : Umělec
Film : The Thing (1982)
Seriál : Red Dwarf
Home Planet : Pluto
Rasa : Humanoid
Reputace : 12

Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nejlepší Sci-fi všech dob   Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 EmptySat Nov 15, 2008 2:42 pm

Já sem samozřejmě nemyslel až takhle do extrémů, že když tam je člověk jako v jinym filmu, tak že je to neoriginální. Myslel sem zápletky. Jenom říkám, že každej film je z větší části podobnej těm, co už někdo natočil, akorát by se daly vyloučit právě Sci-Fi a horory. Tyhle dva žánry sou celkem rozmanitý.

Ale u zbytku žánrů jako thriller, komedie, drama apod. sou převážně stejný schémeta.

A právě proto mám rád Sci-Fi (ty horory sou proti tomu míň odolný). Páč vždycky na mě čeká hodně málo podobností
Návrat nahoru Goto down
Derk Yall
Advanced Member
Advanced Member
Derk Yall


Rasa : Člověk..očividně, počkejte podívám se....aha ještě k tomu samec.
Reputace : 3

Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nejlepší Sci-fi všech dob   Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 EmptySat Nov 15, 2008 2:45 pm

Njn, nebo scifi horory, to je kategorie sama pro sebe.
Návrat nahoru Goto down
Coconut
Správce labyrintu
Správce labyrintu
Coconut


Vyznamenání : Umělec
Film : The Thing (1982)
Seriál : Red Dwarf
Home Planet : Pluto
Rasa : Humanoid
Reputace : 12

Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nejlepší Sci-fi všech dob   Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 EmptySat Nov 15, 2008 2:46 pm

Derk Yall napsal:
Njn, nebo scifi horory, to je kategorie sama pro sebe.

Sci-Fi horory mi přijdou jako něco mezi, ale ělat kvůli tomu úplně novou skupinu je podlě mě zbytečný. Akorát by se rozhodlo, jestli to má víc aspektů Scifka, nebo hororu a podle se to pak přiřadilo. Jinak Scifi horory sou u mě zapsaný dost kladně. Rozhodně to působí přirozenějc než Scifi komedie Rolling Eyes
Návrat nahoru Goto down
Derk Yall
Advanced Member
Advanced Member
Derk Yall


Rasa : Člověk..očividně, počkejte podívám se....aha ještě k tomu samec.
Reputace : 3

Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nejlepší Sci-fi všech dob   Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 EmptySat Nov 15, 2008 2:48 pm

Tak samozřejmě, že scifi má plno příležitostí do toho implnetovat hororové složky (alien, predator, horizont udalosti)
Návrat nahoru Goto down
Coconut
Správce labyrintu
Správce labyrintu
Coconut


Vyznamenání : Umělec
Film : The Thing (1982)
Seriál : Red Dwarf
Home Planet : Pluto
Rasa : Humanoid
Reputace : 12

Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nejlepší Sci-fi všech dob   Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 EmptySat Nov 15, 2008 2:59 pm

Derk Yall napsal:
Tak samozřejmě, že scifi má plno příležitostí do toho implnetovat hororové složky (alien, predator, horizont udalosti)

Třeba u Vetřelce mi to přijde spíš takový jakoby přirozený, že je to prostě zvíře na lovu a to samý u predátora. To mi nepřijde moc jako horor, ale spíš slasherovka, prostě vyvražďovačka. U Horizontu Událostí je to jiný. Tam už se plete peklo, hranice vesmíru a lidská krutost apod. to mi přijde jako několinásobnej horor než třeba ten Vetřelce.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nejlepší Sci-fi všech dob   Nejlepší Sci-fi všech dob - Stránka 3 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Nejlepší Sci-fi všech dob
Návrat nahoru 
Strana 3 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
České scifi fórum a archiv :: O science fiction médiích :: Hlavní Fórum-
Přejdi na: